PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

České dráhy zavádějí místo Z-karty čipovou In-kartuIn-karta
foto: České dráhy

České dráhy (ČD) zavedou od 1. června čipovou, tzv. In-kartu, která nahradí téměř milión dosavadních papírových průkazů (Z kartu, Junior pas, Senior pas). In-kartu bude možné využít jako průkaz na slevu, elektronickou jízdenku ve vlacích a do budoucna i v ostatních druzích veřejné dopravy a jako elektronickou peněženku.

7.2. 2006
In-karta nahradí papírové průkazy: Z kartu, Junior pas a Senior pas. Tyto průkazy budou vydávány jen do konce května. In-karta bude mít platnost narozdíl od jednoroční Z karty, Junior pasu a Senior pasu tři roky.

Ceny papírových průkazů na slevu se nezmění, pouze dojde k jejich záměně za In-kartu. Konkrétně In-junior bude stát 600 korun za rok, což je o 100 korun méně než cena stávajícího Junior pasu, za In-senior zákazník zaplatí 600 korun za rok. In-senior nahradí Senior pas, který stojí rovněž 600 korun na rok a za In-zákazník zaplatí klient 600 korun za celé tři roky. In-zákazník nahradí Z kartu, která v současnosti stojí 200 korun za rok.

In-karta je začleněna do systému karet Sphere Card a její držitelé budou mít slevu při nákupu také u řady dalších obchodních partnerů (prodejny textilu, oděvů, obuvi, sportovních potřeb, kina, cestovní kanceláře a další).

ČD do budoucna chytají rozšiřovat poskytování svých služeb v elektronické podobě, např. zavádění digitální formy kilometrické banky nebo předplatních jízdenek. ČD také plánují poskytovat klientům další služby a výhody, např. věrnostní program podobný tomu, který nabízejí letecké společnosti, mobilní operátoři a podobně.

Související články:
Zákaznická karta ČD bude nově za 600 Kč na tři roky
Nebojte se modré

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu